DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BITCOIN 21089140,60%
İstanbul
26°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

 COŞKUN YILDIRIM, İSTANBUL İL BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

 COŞKUN YILDIRIM, İSTANBUL İL BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

ABONE OL
7 Aralık 2022 12:22
 COŞKUN YILDIRIM, İSTANBUL İL BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 COŞKUN YILDIRIM, İSTANBUL İL BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

İYİ Parti İstanbul İl Başkan Adayı Coşkun Yıldırım, İl Başkanlığı’nda adaylık açıklamasında bulundu.

Yıldırım’ın açıklamasından önce konuşan İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, “İlçe kongrelerimizin tamamını hemen hemen tamamladık. Bir ilçemiz kaldı. Onu da önümüzdeki haftalarda tamamlayacağız ve İstanbul İl Başkanlığı olarak il kongresine hazır hâle geleceğiz. Bugün tabii gayriresmi, il yönetimi buna karar verecek ama hem İstanbul’daki salon hem de genel başkanımızın müsaitlik durumunu göz önünde bulundurarak 8 Ocak tarihi, muhtemel il kongre tarihimiz. Yani takvim yarından itibaren başlasa tam bir ay süremiz var, 8 Ocak Pazar. Tabii dediğim gibi bu bir ön açıklama. Kararı verecek olan il yönetim kurulumuz. Ben bundan bir süre önce bir açıklama yaptım. Tabii tarih enteresan. Bundan yaklaşık 4,5 yıl önce gene aynı salonda genel başkanımızla beraber kurucu il başkanımızdan görevi devralmıştım. İnşallah da görevi en iyi şekilde 8 Ocak’taki ilk kongresinde kongreyi kazanacak olan adaya teslim edeceğim. Bugün, adaylık açıklaması için burada toplandık. Tabii süreç başladı. Az önce de söyledim. 8 Ocak’ta yapılacak il kongresi için adaylığa talip olan arkadaşlar bize başvurularını yapabilirler. İl başkanlığında da adaylık açıklamasını yapabilecek imkânı kendilerine sağlarız. Sağlayacağımızı da hep söyledik. Bu kapsamda parti kurucumuz, kıymetli partilimiz, ben kendisine Coşkun ağabey diye hitap ediyorum. ‘Ben İstanbul İl Başkanlığı’nda adaylığımı açıklamak istiyorum’ dedi. Biz de kendisine ‘Şeref verirsiniz, buyurun’ dedik. Şimdiden İstanbul’umuza, partimize, ülkemize adaylığa hayırlı uğurlu olur, başarılar diliyorum” dedi.

“HEDEF TÜRKİYE’Yİ İÇİNE DÜŞTÜĞÜ ÇIKMAZDAN KURTARMAKTIR”

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’e geçmiş olsun dileklerini ileten Kavuncu, “İnşallah dediğim gibi 8 Ocak’taki ilk kongremizde de bu süreci tamamlamış olacağız. Ondan sonra da önümüze bir genel seçim takvimi var. Hedef bellidir. Hedef Türkiye’yi, içine düştüğü bu çıkmazdan kurtarmaktır. Bunu kurtarmak için de ihtiyacımız olan iki temel şey var. Birisi inanç, Allah’a şükür o bizlerde var. İkincisi de birliğimiz, beraberliğimiz, birbirimize olan sevgimiz; onu muhafaza ettiğimiz sürece de aşamayacağımız problem olmadığını düşünüyorum” dedi.

“DOSTA GİDECEĞİZ”

Kalabalık bir partili grupla İl Başkanlığı’nda bir araya gelen Yıldırım, partililerle birlikte İl Başkanlığı adaylığına dair açıklamalarda bulundu. Yıldırım, “Şair, ‘Dosta giden yol senlik benlik davası değildir’ diyor. Bugün bir araya geliş sebebimiz bir senlik benlik davası değildir. O yüzden sözlerime böyle başlamak istiyorum: Dosta gideceğiz. Hedefimiz, amacımız, maksadımız bu. Dileğimiz, temennimiz bu. Sözlerimiz dostlukla başlasın, Toplantımız dostlukla bereketlensin, hep birlikte o dosta giden yolda neler yapabiliriz, ne vazifeler alabiliriz, bunu düşünelim, bunu konuşalım” diyerek sözlerine başladı.

“MAKAMLAR MİLLET ADINA KULLANILIR”

“Demokrasilerin esası, makamların kalıcılığı, şahısların geçiciliği üzerine kuruludur” diyen Yıldırım, “Tam olarak bu yüzden demokrasilerde hâkimiyet milletindir. Makamlar millet adına kullanılır, vazifeler millet adına ifa edilir. Büyük ölçekte böyle işleyen demokrasilerin sağlığı, demokratik aktörlerin işleyiş biçimiyle anlaşılır. Demokrasinin aktörleri siyasi partiler olduğuna göre, partilerin de aynı değerlerle hareket etmesi şarttır. İYİ Parti, kurulduğu günden bu yana bir demokrasi mücadelesinin aktörü oldu. Mahkemelerle, iftiralar ve hatta sabotajlarla engellemeye çalışsalar da bir defa kalkan bayrak bir daha inmedi. Halkın ve haklıların seli önünde muktedirlerin seddi duramadı. Ülke için demokrasi talebiyle başlayan yürüyüşümüz parti içinde de geçerlidir” ifadelerini kullandı.

“PARTİME, ÜLKEME HİZMET ETMEK İÇİN ADAYIM”

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’ya ve İYİ Parti İstanbul Kurucu İl Başkanı Ersin Beyaz’a ve her iki ismin de yönetimindeki isimlere teşekkür eden Yıldırım, “Partimizin en zor zamanlarında üstlendikleri görevi hem layıkıyla yerine getirdiler, Hem de büyüterek, güçlendirerek, geliştirdiler. Bundan sonra da görevlerini başarıyla ifa etmiş başkanlar gibi Bende partime, ülkeme hizmet etmek için İstanbul İl Başkan Adayıyım. Cumhuriyetimiz bir asrı doldururken gelen seçimler, yakın tarihimizin en önemli dönüm noktasıdır. Bu seçimlere girerken Türk Milleti’ne karşı sorumluluk hissi duyan herkes elinden gelenin en iyisini yapmak zorundadır. İstanbul İl Başkanlığı gibi önemli ve etkin bir göreve talip olurken, bu sorumluluk hissiyle hareket ediyorum” dedi.

“BU MÜCADELEYE TALİBİM”

“Bu bir makam, yetki, ayrıcalık ve üstünlük talebi değil; vazife, sorumluluk ve mücadele talebidir. Bu mücadeleye talibim” diyen Yıldırım, sözlerini şöyle noktaladı: “Bütün üyelerimiz, arkadaşlarımız mücadele ederken, onların hem il teşkilatı içinde, hem Genel Merkezimizle ilişkilerindeki koordinasyonu en iyi şekilde sağlayacağıma, kırıp dökmeden, insan kazanma odaklı bir yaklaşımla en kritik seçimlerde olgun bir yönetim sergileyeceğime inanıyorum. Partili arkadaşlarım beni tanıyor. Seçim süreçlerinde, kriz anlarında, karanlık günlerde nasıl davrandığımı, nasıl bir yaklaşım sergilediğimi biliyorlar. Nasıl devlet ölçeğinde makamların asıl sahibi milletse, parti ölçeğinde de asıl sahip üyelerimizdir. Vazife talebimi kıymetli partililerimizin takdirine arz ediyor, partimiz için en hayırlısının olmasını diliyorum. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in çizdiği vizyonun en önemli bileşeni olan İstanbul İl Teşkilatımızın varlığı, birliği ve başarıları daim olsun. Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim ki emeğini esirgemeyen, çilesini çeken her arkadaşımın mücadelesi iktidarla taçlansın. İftiharla taçlansın.”

COŞKUN YILDIRIM KİMDİR?

1964 yılında, Erzican’da dünyaya geldi.

İstanbul Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde “Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği” bölümünü bitirdi.

İstanbul Üniversitesi’nde “Sosyal Yapı-Sosyal Değişim” üzerine Yüksek Lisans eğitimini tamamlayan Yıldırım, gayrimenkul ve inşaat sektöründe faaliyet gösteriyor.

Evli ve 2 çocuk babası olan Yıldırım’ın, Erzincan Kültür Vakfı kuruculuğu ve mütevelli heyeti üyeliği ile Yıldız Teknik Üniversitesi Vakfı mütevelli heyeti üyeliği bulunuyor.

Coşkun Yıldırım, 25 Ekim 2017’de kurulan İYİ Parti’de Kurucular Kurulu Üyeliği ve iki dönem de Genel İdare Kurulu üyeliğinde bulundu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.